Patarimai ką reikėtų su savimi turėti pradedančiąjam vairuotojui

 • Navigacija

 • Kompiuteris

 • Srovės keitiklis

 • DVR Video registratorius

 • Wifi antena

 • Popierinis žemėlapis

 • Navigacija:

Navigacija Jums reikalinga, norint sėkmingai pasiekti kelionės tikslą. Daugelis vairuotojų dažnai klausia, kokios navigacijos yra geriausios, bet atsakymo į šį klausimą nėra, nes kiekviena navigacija yra savaip gera. Žemiau pateiksime savo trumpą nuomonę apie kai kuriuos modelius, tikimės tai padės lengviau išsirinkti Jums reikiamą variantą.

TOMTOM

Pradėkime nuo TomTom navigacinės įrangos. TomTom naudoja Teleatlas gamintojo žemėlapius. Daugelis sunkvežimių vairuotojų naudoja toliau išvardytus modelius: GO klasės 740/750/920/930/630/620. Mūsų nuomone, šitie aparatai šiai dienai jau yra gana lėtoki (maršruto skaičiavime). Todėl jei galvojate pirkti tokį įrenginį, rekomenduojame rinktis naudotą.

                         

    TomTom GO 730              TomTom GO 630                       TomTom GO 920 

Kalbant apie naujus modelius TomTom TRUCKER 6000 arba TomTom TRUCKER 5000 tai tikrai dėmesio verti modeliai. Šiuose modeliuose jau galime lengvai dėti daug tarpinių taškų, ryškus 5” ekranas, šiose navigacijose yra nemokami atnaujinimai, maršrutą skaičiuoja tikrai pakankamai greitai. TMC kamščių informavimo sistema išpirkta metams, taigi po metų jei norėsite matyti TMC pranešimus už tai reikės susimokėti.

                                                                                       

         TomTom TRUCKER 6000                                  TomTom TRUCKER 5000

IGO PRIMO

Navigacijos, kurios palaiko arba naudoja IGO Primo programą. Jei norite važinėti su sunkvežimiu, naudojant IGO PRIMO svarbu, kad nusipirktumėte teisingai sukonfigūruotą, su aktyvuotais failais sunkvežimių vairuotojams. Igo Primo programos versijų ir modifikacijų yra daug, todėl būna tokių atvejų, kad vienam vairuotojui veda vienaip, o kitam veda dar kitaip, nors iš pažiūros abiejuose aparatuose yra Igo Primo programa. Jei nusprendėte įsigyti įrenginį, kuriame bus IGO Primo programa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad procesorius būtų ne mažiau 500Mhz, o operatyvioji atmintis ne mažiau 128MB. Stabiliausiai Igo Primo dirba su wince 5/6 versijom IGO Primo galima naudoti su Navteq(HERE) arba Teleatlas žemėlapiais.

GARMIN

Naujieji modeliai dezl 770 ir dezl 570 tikrai verti dėmesio, bet kaina jų gana aukšta. Garmin naudoja Navteq (Here) gamintojo žemėlapius, dezl 570/770 modeliai pakeitė senuosius 560/760 modelius. Naujuose modeliuose nebėra tokių dalykų, kaip 2 tūkst km. maršruto nesuskaičiavimas, tarpiniai taškai dedasi labai greitai ir patogiai. Nusipirkę naujuosius dezl įrenginius, Jūs gausite nemokamus žemėlapių atnaujinimus visam laikui, kol įrenginys bus gyvas, taip pat nemokamą kamščių informaciją TMC.

Taigi ką pasirinkti ?

Visų pirma reikėtų žiūrėti, kiek Jūs galite išleisti navigacijai. Jei galite skirti iki 150 Eur tada rekomenduojame pirkti įrenginį kuris suderinamas su Igo Primo ir dviem žemėlapių gamintojais TA ir NQ. Siūlome atkreipti dėmesį į tokius modelius kaip Modecom MX3 Truck, Wayteq X980BT Truck, Roadgate 9705HD Truck, IHEX 9700 PRO Truck šitie modeliai yra patikrinti sunkvežimių vairuotojų ir atsiliepimai tikrai geri. Jei galite sau leisti daugiau, tada rekomenduojame Dezl 570/ 770 arba TomTom 5150/5250.

PRIMENAME

GPS navigacija yra tik pagalbinis įrankis, padedantis greičiau susirasti adresus, lankytinas vietas, degalines, stovėjimo aikšteles. Suplanavus norimą maršrutą, visada rekomenduojame patikrinti maršrutą, per kur navigacija suplanavo kelią, jei suplanavo netaip kaip Jūs norite, tada dedate tarpinį tašką. Važiuojant, visų pirma reikia vadovautis ženkluose pateikta informacija, visada pravartu su savimi turėti paprastą žemėlapį, niekada negali žinoti, kada jo gali prireikti. Ir visų svarbiausia reikia kelyje vadovautis savo galva.

 • Kompiuteris:

Žinoma, kiekvienam vairuotojui taip pat reikalingas kompiuteris. Kompiuteris yra naudingas ne tik laisvo laiko praleidimui, bet gali būti naudojamas ir darbui, kadangi į kompiuterį galima įsirašyti navigacines programas, tokias kaip: Automapą, Autoroute, PTV Navigator. Tai dar viena pagalba Jums, kelyje.

 • GPS antena:

GPS antena Jums reikalinga norint naudoti navigacinę programą kompiuteryje, kadangi nešiojamuose kompiuteriuose nebūna integruotos GPS antenos, kuri galėtų nustatyti Jūsų esamą padėtį, todėl tam reikalinga išorinė USB GPS antena, kuri perduoda GPS duomenis į nešiojamą kompiuterį.

http://gps-sunkvezimiams.lt/priedai/14-ublox-vk-162-gps-antena.html

 • Srovės adapteris iš 12V ar 24V į 220 (Inverteris):

Šis prietaisas pakeis Jūsų automobilio akumuliatoriaus 12V ar 24V nuolatinę srovę į 220V kintamos srovės rozetę. Tai puikus sprendimas, norintiems sunkvežimyje po ranka turėti rozetę, kuri yra reikalinga įkrauti įvairiems elektros prietaisams, tokiems kaip mobilusis telefonas, nešiojamas kompiuteris, mini DVD grotuvas, fotoaparatas, kamera ir bet kokiems kitiems, kuriems reikia 220V kintamos srovės. Tiesiog prijunkite prie cigarečių degiklio ar akumuliatoriaus gnybtų ir 220V rozetė bus paruošta.

http://gps-sunkvezimiams.lt/priedai/20-modecom-300w-24v-dc-25a-230-v-ac-sunkveziminis-itampos-keitiklis.html • Videoregistratorius:

Videoregistratorius padės užfiksuoti Jūsų kelionę ir joje pasitaikiusias kliūtis, puikus liudininkas įvykus avarijai.

 • Wi-Fi USB adapteris:

Įrenginys naudojamas pastiprinti bevielio ryšio signalą. Puikiai tinkantis variantas lauko sąlygomis.

          

http://gps-sunkvezimiams.lt/home/35-wi-fi-usb-adapteris-16-dbi.html

 • Popierinis žemėlapis:

Dar nė vienam sunkvežimių vairuotojui nepamaišė popierinis žemėlapis. Žemėlapį galite įsigyti bet kurioje degalinėje.